Veteriner Maaşları 2018

Halk arasında hayvan doktoru olarak da bilinen veteriner hekimler, hayvan sağlığının korunması, hayvanların temel bakımlarının yapılması ve hayvanların yaralanması durumunda ilk müdahaleyi yapmak gibi pek çok yükümlülüğe sahiptir.

Son dönemlerde kamuda çalışan veteriner maaşları 2018 yılında ne kadar olduğu sorusu sık sık sorulmaktadır. Bunun temel sebebi ise çeşitli bölgelerde kamu tarafından veteriner hekim ya da veteriner sağlık teknisyeni alımlarının gerçekleşmesidir.

KAMUDA VETERİNER MAAŞLARI

Kamuda yani devlet bünyesinde çalışan veteriner maaşları 3.800 TL ile 5.000 TL arasında seyir etmektedir. Maaşlar arasındaki bu fark veterinerin görev yaptığı bölgeden kaynaklanmaktadır.

Doğu bölgelerinde daha zorlu şartlar altında görev yapmakta olan veteriner hekim maaşlarının fazla olmasının temel nedeni ek ödeneklere tabi olmalarıdır. Ayrıca evlilik ve çocuk durumu da veteriner maaşları üzerindeki önemli etkenlerdendir.

ÖZELDE VETERİNER MAAŞLARI

Özel sektörde herhangi bir kurumda ya da birinin yanında veteriner olarak çalışmak istiyor iseniz maaşlar genellikle 2.500 TL3.000 TL arasında oynamaktadır.

Ancak kendi kliniğini açan veteriner için durum tamamen farklıdır. Örnek vermek gerekir ise; büyük şehirlerde kendi kliniğini açan veterinerlerin ortalama aylık 3.000 TL ile 10.000 TL aralığında kazandıkları bilinmektedir.

Tam da bu yüzden kendi kliniğini açan veterinerlerin kazançları hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir. Ünlü veterinerler genellikle yeni mezun olup da kendi kliniğini açan veterinerlere oranla daha fazla kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.