Teknisyen Maaşları 2018 Özel ve Kamu Ne Kadar?

Ülkemizde aktif olarak çalışan çok sayıda teknisyen bulunmaktadır. Dolayısıyla hem özelde hem de kamuda teknisyen maaşları 2018 yılında ne kadar oldu sorusu çok sayıda insan tarafından sorulmaktadır.

Öncelikli olarak teknisyen kimdir ve kimlere teknisyen unvanı verilir sorularını yanıtlayalım. Teknisyenler, iki yıllık ön lisans mezunlarına verilen unvandır.

TEKNİSYEN NE İŞ YAPAR?

Bu mesleği icra ettiren kişilerin unvanlarından da yani meslek isimlerinden de anlaşılacağı üzere teknik işlerden sorumludur. Genellikle lise ya da ön lisans mezunu insanlar bu mesleğin erbabıdır.

Yaptıkları işler ise tamamen atandıkları kurumlara göre değişkenlik göstermektedir. Buna örnek vermek gerekir ise; üniversitelere teknisyen olarak atanan insanlar genellikle mobilya teknisyenliği yapmaktadır. Aynı zamanda TSK ya da EGM gibi kurumlarda görev yapan teknisyenler başka işler yapabilmektedir. Bu durum tamamen atandığınız kurumdaki ihtiyaçlara göre de değişkenlik göstermektedir.

TEKNİSYEN MAAŞLARI 2018

Şimdi ise gelelim en çok merak edilen konuya. Hangi teknisyenler ne kadar maaş alıyor? Bu durumu netleştirmek adına aşağıdaki tabloyu oluşturduk.

Yukarıda gördüğünüz üzere kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ancak bu tablo oluşturulurken insanların belirttiği maaşlar baz alınmıştır. Belirtilen maaşları alan insanların kıdem yılları farklı olduğu için maaşlar arasında farklılık mevcuttur.

Göreve yeni başlayan teknisyen maaşı 2018 yılında eğer çalışan kişi bekar ve çocuğu yok ise yaklaşık 2.600 TL maaş ile göreve başlamaktadır. Evlilik ve çocuk durumu gibi faktörler de eklendiği zaman yeni başlayanların maaşları biraz daha fazla olmaktadır.

Bunun dışında kurumlarda kıdemli olup teknisyen olarak uzun yıllar çalışanların maaşları ise 3.500 TL ile 4.000 TL aralığında değişmektedir. Her kurumun farklı bir çalışma sistemi olduğu için ek ödenekler dolayısıyla kurumdan kuruma teknisyen maaşları da değişiklik gösteriyor.

Özel sektörde ise teknisyen maaşları tamamen çalışılan kuruma bağlıdır. Ancak özel sektör bünyesinde teknisyen ya da tekniker gibi pozisyonlar kamuda olduğu kadar yaygın değildir. Özelde teknisyen maaşları 2018 yılında yeni başlayanlar arasında 2.000 TL ile 2.500 TL civarında olduğu bilinmektedir.

Ancak özel sektör biraz daha kişisel gelişimin açık olduğu bir sektör olduğundan dolayı performansınıza bağlı olarak meslektaşlarından daha düşük ya da daha fazla maaş almanızın önü açıktır.

3 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz / Soru Sor
  1. TCDD’de yeni başlayan teknisyen maaşı ne kadardır admin?

    1. Yaklaşık 3.590 TL net maaş ile başlıyorlar ancak performans bonusları ile birlikte 3.750 TL – 3.900 TL arasında maaş almaktadırlar.

  2. Vet sağlık teknisyeni maaşları ne kadar admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.