PTT Büro Görevlisi Maaşları 2018

PTT, uzun ismi ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak yorumlanabilmektedir. Bu kurum, istihdamı çok fazla olan ve mevcut ihtiyaçlarına göre personel alımı gerçekleştiren bir kurumdur. PTT’de birçok alanda alım bulunmaktadır.

Bu pozisyonlardan birisi de PTT büro görevlisidir. Büro görevlileri, şube içindeki düzeni sağlayan ve buradaki mevcut işi gerçekleştiren kişiler olarak yorumlanabilmektedir.

PTT Büro Görevlileri Kaç Saat Çalışır?

PTT büro görevlilerinin çalışma saatleri, şubenin belirlemiş olduğu saate göre değişiklik gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, PTT şubelerinin yaz ve kış saat uygulaması bulunmaktadır. Bunun yanı sıra PTT şubeleri farklı illerde farklı saat dilimlerinde de çalışıyor olabilmektedir. 8:30-17:30 saatleri arasında çalışan gişe görevlileri, KPSS puanına göre PTT’de çalışmaya başlayabilirler.

PTT Büro Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır?

PTT büro görevlisi olmak, özellikle son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Birçok kişi PTT’de çalışmak istemektedir. PTT Büro Görevlisi Maaşlarını merak ediyorsanız, bu oranın 2017 yılı itibari ile 3000 lira civarında olduğunu söylemek mümkündür. Hizmet süresine göre büro görevlisi maaşları artış gösterebilmektedir.

Ancak, PTT büro görevlisi maaşları 2018 yılında henüz kesinlik kazanmamıştır. 2018 yılında artması beklenen maaşlar ile beraber PTT’de büro içinde çalışan bir personelin alabileceği maaşın 3200 lira civarında olması beklenmektedir. PTT mülakatlı alım gerçekleştirmekte ve KPSS puanına göre mülakata çağırmaktadır. Birçok kişi bu alanda şansını denemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.