Makine Teknisyeni Maaşları 2018

Ne iş yaptığı merak edilen meslekler arasında olan makine teknisyenliği adından da kolayca anlaşılabileceği üzere teknik bilgi gerektiren mesleklerden birisidir. Meslek hakkında internette çok fazla bilgi olmadığı için makine teknisyeni olmak isteyen öğrenciler bu iş hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Bizler de sizin için bu yazımızda makine teknisyenlerinin ne iş yaptığını ve ne kadar para kazandığını ortalama olarak araştırdık ve detaylar için yazımızın devamında yer alan bilgileri okuyabilirsiniz. Öncelikli olarak makine teknisyeni Ne iş yaptığından bahsedelim.

MAKİNE TEKNİSYENİ NE İŞ YAPAR?

Makine Teknisyenleri makinelerin ilgili parçalarını birleştirmek ile birlikte gerektiği zaman makinenin gerekli ayarlarını yapmak ve makine araba aldığı zaman onarımını yapmak gibi temel sorumluluklara sahiptir.

Birçok insanın kafasında makine teknisyeni nasıl olunur sonrası mevcuttur. Makine teknisyeni olabilmek için öncelikli olarak meslek liseleri ya da Endüstri Meslek Liseleri okullarında yani eğitim kurumlarında makine teknolojisi bölümünde okumanız yeterli olacaktır. Yani bölüm ile alakalı 4 yıllık bir lise eğitimi bu mesleğe başlamak açısından yeterli olacaktır.

MAKİNE TEKNİSYENİ MAAŞLARI

Makine teknisyenlerinin kazançları görev yapılan kuruma göre değişkenlik göstermektedir. Ancak temel olarak yani Ortalama olarak düşünülecek olursa makine teknisyeni maaşları 2018 yılında 2500 TL ve 3000 TL arasında bir değere sahiptir. Tabii bu durum evlilik ve çocuk durumu ile birlikte deneyim yani kıdem gibi etkenlerle 3500 TL tutarına kadar ulaşabilir.

Özellikle yeni mezunlar özel sektörde makine teknisyenlerinin ne kadar kazandığını merak etmektedirler. Bu durum için kesin bir yanıt vermek zor olsa da özel sektörde çalışan makine teknisyenlerinin başlangıç maaşları yani özel sektörde makine teknisyeni maaşı 2018 senesi için tecrübeye göre değişmekle birlikte 2000 TL ile 2500 TL arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.