KYK Yurt Yönetim Personeli Memuru Maaşları 2018

Her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok KYK personel ve memur alımı yapacak. En çok merek edilen konulardan birisi KYK Yurt Yönetim Personeli Memuru Maaşları 2018? Gençlik ve Spor Başkanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar kurumu, personel veya memur alımı için işe koyuldu. Her yıl olduğu gibi sene de çok sayıda personel ve memur alımı için, açık pozisyonlar ayırdığını duyurdu. Açık pozisyonlardan birisi yurt yönetim personelidir.

KYK yurt yönetim personeli olabilmek için, Kredi ve Yurtlar kurumu ilanlarını takip edip başvuru zamanı geldiğinde, müracaatları Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı resmi İnternet sayfasında yer alan “Başvuru Ekranı” aracı ile başvuru yapmanız gerekiyor. Detaylı açıklama ve başvuru şartları Gençlik ve Spor Bakanlığının resmi İnternet sitesinde yer almakta. Asıl merak edilen konu ise; yurt yönetim personeli maaşları ne kadar?

YURT YÖNETİM PERSONELİ MAAŞLARI

Yoğun talep üzerine KYK yurt yönetim personel maaşları hakkında, sizler için bir araştırma yaptık. Birkaç görevli yurt yönetim personeli ile sohbet fırsatımız oldu ve bazı sorularımıza cevap aldık. 2018 yılı itibari ile yapılan zamlar ve düzenlemeler doğrultusuna aylık gelir 2.500 TL‘ye yükselmekte. Göreve yeni paylayacak yurt yönetim personelleri ortalama olarak 2.500 Türk Lirası maaş almakta. Kıdemli yurt yönetim personelleri ise biraz da olsa fazla maaş almaktadırlar.

KYK kamu kurumunda görev yapan memur maaşları ise, en düşük 3.000 TL civarında maaş aldıkları söyleniyor. Fakat kurumlar, iş başvuru sırasında yaptıkları sözleşme doğrultusunda maaş şartlarını kendi istekleri doğrultusuna düzenleme yapabiliyorlar. İş başvurusu yaparken bu hususları detaylı incelemenizi öneriyoruz. Memur alımları, sözleşmeli  olup, kadrolu memur olmamasından dolayı yurt yönetim personellerinin maaşları 2.500 TL civarında seyir etmektedir.

Bizleri sosyal medya hesapları üzerinden takip ederek merak ettiğiniz konular hakkında sorular yöneltebilirsiniz. Ayrıca maaş ve iş detaylarını görmek istediğiniz konu var ise yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.