Kuran Kursu Öğreticisi Maaşları 2018

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan Kuran kursu öğreticileri, 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olan memurlardır. Mesleğin adından da anlaşılabileceği üzere kur’an kursu öğreticileri, kurslara katılan öğrencilerin araç ve gereçlerinin tutanağını tutmak ile birlikte, çocukların temel din bilgisi eğitimi, peygamberlerin hayatları hakkında bilgiler vermek, Kur’an okumak hakkında genelden detaylı bir şekle doğru kursa gelen öğrencileri eğitmek temel yükümlülükleri arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra kursa gelen öğrencilerin dini kavramları doğru bir şekilde telaffuz ve ifade edebilmesi ayrıca dualar ve duaların önemi hakkında detaylı bilgiler, Hazreti Muhammed’in hayatı, ibadet ve ibadet şekilleri hakkında temel eğitim vermekten sorumludurlar.

KURAN KURSU ÖĞRETİCİSİ NASIL OLUNUR?

Başta İmam Hatip Liseleri öğrencileri olmak üzere birçok insan nasıl Kur’an kursu öğreticisi olunur sorusunun cevabını merak etmektedir. Kur’an kursu öğreticisi olmak için İmam Hatip Lisesi ya da İlahiyat fakültesi mezun olmak gerekmektedir. Buna ek olarak ise 4 – 6 yaş grubu çocuklar için kur’an kursu öğreticisi olmak içinse 4-6 Yaş Grubu Çocuk Gelişimi ve Etkinlikleri Sertifikası almak gerekmektedir. Bu sertifikayı Uludai Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (USEM) aracılığı ile uzaktan eğitim programıyla almanız mümkündür.

KURSAN KURSU ÖĞRETİCİSİ MAAŞLARI

Kur’an Kursu öğreticilerinin maaşları diğer devlet memurlarında da olduğu gibi eğitim durumu, kıdem yani hizmet yılı, evlilik ve çocuk durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda göreve yeni başlayan Kuran kursu öğreticisi maaşı 2018 senesinde 2850 TL ile 2950 TL arasında olarak görülmektedir. Kıdemli Kuran kursu öğreticisi maaşları 2018 ise 3000 TL ile 3200 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

2 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz / Soru Sor
  1. Ben köfte satmayı düşünüyorum bu konu hakkında bilgi alabilirmiyiz

  2. Ben köfte satmayı düşünüyorum bu konu hakkında bilgi alabilirmiyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.