Kamuda Tekniker Maaşları 2018

Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında çok sayıda devlet kurumu ve kuruluşları vardır. Kimi kurumlarda memurlar ağırlıklı olarak çalışsa da teknik işler ile meşgul olan bir çok kurumda da çok sayıda tekniker ve teknisyenin istihdam edildiği bilinmektedir. Gelin o zaman şimdi de tekniker kazançlarından bahsetmeden önce tekniker nasıl olunur ve tekniker olan insanlar ne iş yapar bundan bahsedelim.

Tekniker Ne İş Yapar Nasıl Olunur?

Tekniker olmak isteyen adayların üniversitelerin iki yıllık bölümlerini bitirmeleri yani ön lisans mezunu olmaları yeterli görülmektedir. Yaptıkları işler ise mezun oldukları bölümlere göre değişiklik göstermektedir.

Üniversitelerin teknik bölümlerinden mezun olan kişiler tekniker unvanı ile gerek kamuda gerek ise özel sektörde çalışabilirler. Buna örnek vermek gerekir ise; elektrik mezunu olan bir kişi gerek kamuda gerek ise özel sektörde elektrik teknikeri olarak çalışabilmektedir.

TEKNİKER MAAŞLARI 2018

Teknikerlerin maaşları aldıkları göreve ve çalıştıkları kurumlara göre değişiklik göstermektedir. Sizlere özel teknikerlerin çeşitli unvanlara göre olan maaşlarını araştırdık ve listeledik.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde kamuda çalışan Eczane teknikeri maaşları 2018 yılında 3.500 TL ile 3.750 TL aralığındadır. Eczane teknikerlerinin en temel görevi ise hastanede bulunan eczanede görev almak ve günlük servisler için ilaç hazırlamaktır.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu olarak kısa adıyla yandaki şekilde bilinen MKE tekniker maaşları 2018 yılında ortalama 3.000 TL ile 4.000 TL arasındadır.

Bunun yanı sıra teknikerlerin çalışmak istediği bir diğer kurum ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi kurumudur. Bu doğrultuda DHMİ tekniker maaşları 2018 yılında ortalama 4.000 ile 4.500 lira civarında olduğu söylenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.