Kaloriferci Maaşları 2018

Kaloriferci maaşları hakkında konuşmadan önce kaloriferci olmak için aranan kriterlerden bahsedelim. Kaloriferci olabilmek için öncelikli olarak fiziksel bir engele sahip olmamak gerekiyor. Bunun yanı sıra akciğer ya da kalp probleminizin olmaması da önemlidir.

KALORİFERCİ NE İŞ YAPAR?

Kamu kurumlarında kaloriferci unvanı ile çalışan insanlar, meslek isimlerinden de belli olacağı üzere çalıştıkları yerlerdeki kaloriferlerin bakımları, çalışması, tamiri gibi işlemlerden sorumludur. Kaloriferlerden sorumlu kişi olan kaloriferci günlük olarak özellikle kış aylarında kaloriferlerin çalıştırılmasından görevlidirler.

Yaz aylarında ise kalorifer yakılmadığı için genellikle temizlik gibi işlerden sorumlu olmaktadırlar. Kalorifercinin yaptığı işler biraz da atandıkları kurumlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

KALORİFERCİ MAAŞLARI

2018 yılında göreve yeni başlayan kaloriferci maaşları 2.300 TL ile 2.600 TL arasındadır. Evli ve çocuklu olanlar ise bu aralıkta 2.600 TL civarında maaş almaktadır.

Ancak kıdem yılı yani hizmet senesi fazla olan kalorifercilerin maaşları tecrübelerinden dolayı 2.800 TL ile 3.000 TL civarındadır.

Sözleşmeli CTE kaloriferci maaşları 2018 yılında yaklaşık olarak 2.150 TL olarak belirlenmiştir. Kadrolular ise minimum 2.300 lira almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra ön lisans mezunu olan kaloriferciler de orta öğretim mezunu olan kalorifercilere kıyasla az da olsa daha fazla kazanmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.