Kabin Memuru Maaşları 2018

Havacılık sektörünün hızla geliştiği Dünya’da ülkemiz de önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle milli gururumuz olan Türk Hava Yolları başta olmak üzere çok sayıda yerli hava yolu ülkemizi hava ulaşımı sektöründe başarıyla temsil etmektedir.

Yeni teknolojiler ile birlikte artık kara ulaşımının yerini hava ulaşımı almaya başlamıştır. Bir çok şehirde hava alanları açılmıştır ve açılmaya devam edilmektedir. Hatta Türkiye’nin en kalabalık ili olan İstanbul’a üçüncü havaalanı çok yakında açılacaktır.

Bu yüzden sektör için pilot, yardımcı pilot, teknisyen, çağrı merkezi elemanı gibi ihtiyacının yanı sıra kabin memuru ihtiyacı da oldukça fazla olmaktadır. Yazımızın devamında sizler için firmadan firmaya kabin memuru maaşlarını listeledik ancak öncelikli olarak kabin memurlarının görevlerinden bahsedelim.

KABİN MEMURU NE İŞ YAPAR?

Kabin memurları, uçak içinde yolcuların düzeninden ve güvenliğinden sorumludur. Yolcuların istekleriyle ilgilenmek, gerektiği zaman yiyecek – içecek servisi yapmak, duyuruları yolculara aktarmak temel görevleri arasındadır. Bunun yanı sıra uçak kalkışından önce yolcuları uçağın kaç çıkış kapısı ve bu kapıların nerede olduğu, uçuş kuralları, acil durum halinde yapılması gerekenler vb. durumlar hakkında bilgilendirmek de işlerinin önemli bir parçasıdır.

  • Türk Hava Yolları Kabin Memuru Maaşları 2018
  • Onur Air Kabin Memuru Maaşları 2018
  • Pegasus Kabin Memuru Maaşları 2018
  • SunExpress Kabin Memuru Maaşları 2018
  • Anadolu Jet Kabin Memuru Maaşları 2018
  • AtlasJet Kabin Memuru Maaşları 2018

Yukarıda belirtilen firmalarda göreve yeni başlayan kabin memuru maaşlarını sizler için tablo haline getirdik.

KABİN MEMURU MAAŞI 2018

Türk Hava Yolları kabin memuru maaşı 2018 yılında ortalama 3.500 TL ile 4.000 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Ancak tecrübeli kabin memurları yeni başlayanlara oranla daha fazla maaş almaktadır.

Bunun yanı sıra sürekli yurt dışı uçuşlarında görev yapmakta olan kabin memurlarının maaşları da yurt içi uçuşlarda görev alan kabin memurlarına oranla çok daha fazladır. Onur Air, Pegasus, SunExpress, Anadolu Jet, Borajet ve Atlasjet gibi firmalarda da kabin memuru başlangıç maaşı 2018 yılında ortalama 3.250 TL ile 3.900 TL arasında seyretmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.