İnfaz Koruma Memuru Maaşları 2018

Bir diğer adıyla gardiyan olarak bilinen infaz koruma memurluğu ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan meslek grupları arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ise ülkemizdeki suç oranının yüksek olmasıdır. Özellikle bazı bölgelerde suç oranı oldukça fazladır. Cezaevlerinde hapis yatan insanlar ile temel anlamla ilgilenen kişilere infaz koruma memuru denilmektedir.

İNFAZ KORUMA MEMURU NE İŞ YAPAR?

Infaz koruma memurları mahkumların koğuş içindeki hal ve hareketlerinden genel anlamda sorumludurlar. Temel görevleri arasında;

  • Mahkumların yakınları ile görüşmeye giderken mahkumlara eşlik etmek,
  • Cezaevi yönetimi tarafından konuşarak ziyaret gerçekleştiği zaman yöneticilere eşlik etmek,
  • Günün belirli saatlerinde koğuş kapılarını açmak ve mahkumların yatış saatinde koğuş kapılarını kapatmak,
  • Günlük olarak mahkumların sayımı yapmak,
  • Koğuşları belli aralıklarla kontrol ve ziyaret etmektir.

İNFAZ KORUMA MEMURU MAAŞLARI

Şimdi ise gelelim en çok merak edilen konulardan biri olan infaz koruma memurlarının 2018 yılında ne kadar kazandıklarına. İnfaz koruma memuru maaşları 2018 yılında ortalama olarak 2800 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Kadrolu olan infaz koruma memurları sözleşmeli infaz koruma memurlarına göre ortalama 200 TL fazladan maaş almaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.