Fizik Tedavi Teknikeri Maaşları 2018

Son zamanlarda adını özellikle 2018 atama konularında gördüğünüz fizik tedavi teknikeri mesleği, sağlık sektörünün önemli mesleklerinden birisi olarak tanımlanabilir. Hastanelerde, sağlık kuruluşlarında ve özel sağlık kurumlarında fizik tedavi uygulaması olan her sağlık kurumunda ya da sağlık kliniğinde görev yapma imkanına sahiptirler.

Fiziksel sorunları olan bazı insanlar buna örnek vermek gerekir ise; kaza sonrasında fiziksel sıkıntı yaşayanlar, romatizma hastalıkları olanlar gibi durumdaki insanlar belirli dönemlerde sağlık kuruluşlarına giderek fizik tedavi olmaktadırlar. Fizik tedavi teknikerleri de bu esnada hastalara doğru bir şekilde fizik tedavinin uygulatmaktan sorumludurlar.

Sadece hastalığı olan kişilere değil aynı zamanda doğuştan fiziksel engeli olan kişilere de belirli periyotlarda fiziksel tedavi uygulayarak engelli kişilerin fiziksel hareketlerini tıpkı normal insan gibi aynı düzeye çekmek için planlı olarak çalışmalar yürütmektedirler.

Toplumda bu denli önemli olan fizik tedavi teknikeri maaşları 2018 yılında kamuda ortalama 2.500 TL ile 3.000 TL aralığındadır. Eş durumu, görev yapılan yer ve çocuk durumuna göre maaşlarda ufak çaplı oynamalar olabilmektedir.

Özel sektörde fizik tedavi teknikeri maaşı 2018 senesinde ise kamuya oranla genellikle daha düşüktür. Ancak bu tamamen çalışılan özel kuruma ve kişiye de bağlı olarak değişmektedir. Ortalama 2.000 TL – 2.500 TL aralığında özel sektörde iş bulma imkanlarına sahiptirler. Ancak özel kurumlarda daha tecrübeli ve işinde başarılı kişiler biraz daha yüksek kazanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.