ESHOT Şoför Maaşları 2018

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde toplu taşıma görevini üstlenen ESHOT, her yıl olduğu gibi bu yılda şoför alımı yapmaktadır. ESHOT şoför alımı 2018 kadar ESHOT şoför maaşları 2018 konusu da merak edilmektedir.

ESHOT kurumunda görev yapan iki tür şoför kadrosu bulunmaktadır. Bunlar taşeron ve kadrolu şoförlerden oluşmaktadır. Kadrolu şoförler, taşeron şoförlere kıyasla biraz daha fazla maaş almaktadır. Bunun temel sebebi daha uzun sürelerde ESHOT bünyesinde bulunmaları ve kadrolu kamu çalışanı olmalarından dolayıdır.

Taşeron şoförler ise sözleşme doğrultusunda görev yapan geçici ya da kalıcı şoförlerdir. ESHOT bünyesinde çalışan şoförlerin temel görevleri;

  • Çalıştıkları hat güzergahı doğrultusunda tüm durakları gezmek,
  • Yolcuların güvenliğini sağlamak,
  • Acil durum esnasında yolcuları yönlendirmek,
  • Engelli yolcuların otobüslere biniş ve iniş esnasında yardımını sağlamak,
  • Trafik kurallarına dikkatli bir şekilde uymak,
  • Otobüse binen yolcuların kent kart ya da İzmir kartlarını okuttuklarından emin olmak.

ESHOT şoför maaşları ne kadar sorusunun yanıtına gelecek olur isek kadrolu şoför maaşlarının 2.800 TL ile 3.500 TL arasında değiştiğini söylemek mümkün olacaktır. Kıdemli olan şoförlerin biraz daha fazla maaş aldıkları bilinenler arasındadır.

Göreve başlayan yeni ESHOT taşeron şoförleri ise 2.500 TL ile 2.800 TL aralığında bir maaş almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.