Endüstri Mühendisi Maaşları 2018

Çok kapsamlı ve geniş çalışma alanlarına sahip olan endüstri mühendisleri, günümüz içinde hemen hemen her sektörde karşımıza çıkan meslek gruplarından biridir. Fabrikalarda kalite mühendisi, üretim mühendisi, endüstri mühendisi gibi unvanlar ile karşımıza çıkabilmektedirler.

Sadece fabrikalarda ya da büyük işletmelerde değil kurumsal şirketlerin finans departmanlarında satın alma mühendisi, finans müdürü, depo müdürü gibi çeşitli unvanlar ile de iş bulma imkanlarına sahiptir.

Aldıkları eğitim doğrultusunda temel görevleri ise eğer fabrikada çalışıyor ise fabrikada kullanılan makinelerin ve üretim araçlarının devir ve çalışma süresini, hızını belirleyerek daha verimli bir üretim yapılmasını sağlamak temel görevlerindendir.

Kalite mühendisi olarak görev yapmakta olan endüstri mühendisleri ise ürünlerin kalitesini test ederek herhangi bir sorun teşkil etmemesini sağlar.

Firmalarda satın alma müdürü ya da finans müdürü pozisyonlarında çalışan endüstri mühendisleri ise satın almalardan, finansal raporlardan ve firmanın genel muhasebesinden sorumlu olmaktadır.

ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ MAAŞLARI 2018

Başta endüstri mühendisliği okuyanlar olmak üzere endüstri mühendisliği okumak isteyen herkes bu bölüm mezunlarının ne kadar maaş aldıklarını merak etmektedir.

Endüstri mühendisi maaşı 2018 yılında çalışılan yere göre değişmektedir. Fabrika gibi yerlerde çalışan endüstri mühendisleri ortalama pozisyonlarına da bağlı olarak 2.500 TL5.000 TL aralığında bir kazanca sahiptir.

Kamuda çalışan endüstri mühendisi maaşları 2018 senesinde ortalama olarak 3.000 TL5.5000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Pozisyon, eş ve çocuk durumu gibi diğer etmenler ise kamuda maaşın daha fazla olmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.