CNC Operatörü Maaşları 2018

Teknolojinin her alanında operatörlere olan ihtiyacın oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Geleceğin mesleklerinden biri olarak da gösterilen CNC operatörlüğünden genel hatlarıyla bahsetmek isteriz. Metallere bilgisayarlı sistem aracılığıyla verilen talimatlarla kazıma, renk boyama ya da delme gibi işlemleri yapan aletlere CNC denmektedir. CNC neyin kısaltması diye merak ediyor iseniz de “Computer Numerical Control” kelimelerinin kısaltılmış olduğunu belirtelim.

CNC operatörleri de mesleğin isminden de kolayca anlaşılacağı üzere bu makineleri yöneten, bakımını yapan kişilerdir. CNC operatörleri başta makine sektörleri olmak üzere, otomotiv ve kalıpçılık sektörlerinde yaygın olarak çalışma imkanlarına sahiptirler.

CNC operatörü olabilmek için bir takım eğitimleri ve sertifikasyonları tamamlamış olmak gerekmektedir. CNC operatörü olabilmek için eskiden uzun süreli eğitimleri geçmek gerekiyordu.

Ancak günümüzde kısa süreli CNC kurslarına gidip başarı göstererek CNC operatörü sertifikası almak mümkün olmaktadır. Hızlandırılmış kurslara gidip sertifikanızı alarak iş hayatına atılmanızın önü açılıyor.

CNC operatörü maaşları ne kadar? sorusunun yanıtına gelecek olursak, günümüzde çalışılan yere ve tecrübeye bağlı olarak CNC operatörü maaşları 2018 yılında ortalama 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Maaşların seviyesini belirten kilit unsur ise iş hayatındaki tecrübedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.