Asgari Ücret 2018 Yılında Ne Kadar Oldu?

Yeni yıl ile birlikte ülkemizde merak edilen en önemli hususlardan birisi de asgari ücret 2018 yılında ne kadar oldu sorusunun cevabıdır. Asgari ücret brüt olarak şu an da yani 2017 yılı itibari ile 1.775,50 TL olarak bilinmektedir. Ancak 2018 yılında ne kadarlık bir artış olacağı büyük bir merak konusudur. Asgari ücret ile geçimini sağlayan kişiler maaşlarının yeni yılda ne kadar olacağını doğal olarak merak ediyorlar. Ancak Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, bu konuda hükumet ile müzakerelerin devam ettiğini açıkladı.

Hükumet ile asgari ücret konusunda temsilcilerin müzakeresi devam eder iken Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama ise asgari ücretin ne konusunda şekilleneceğinin sinyalini verdi. Binali Yıldırım, “Hükümetimiz, yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu sefer de görüşmeler ülkenin şartları da dikkate alınarak en uygun şekilde sonuçlandırılacaktır” dedi. Bu açıklamalardan sonra biz de eldeki verilerden yola çıkarak bazı hesaplamalar yaptık.” şeklinde konuşarak asgari ücretin ne kadar olacağı konusunda sinyal verdi.

TAHMİNİ ASGARİ ÜCRET 2018

Tabloda da görüldüğü üzere asgari ücretin yeni yılda nasıl şekilleneceği az çok tahmin ediliyor. Asgari ücret 2018 yılında kesinleşir kesinleşmez sitemiz üzerinden daha detaylı olarak takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.