Aşçı Maaşları 2018

Yemek yapmayı seven ve bu işi tutku haline getiren insanlar genellikle meslek tercihlerini de aşçılıktan yana kullanmaktadırlar. Bunun temel sebebi ise sevdikleri işi yapmaları gerektiğini düşünmelidir. Dolayısıyla aşçılar, genellikle yemek yapma konusunda çok başarılı olan insanlara denilmektedir.

Günümüzde yemek yemek insan hayatının en önemli bir aktivitelerinden birisi haline gelmiştir. Genellikle yoğun bir tempoda çalışan insanların günde en az bir ya da iki öğününü evinde yemediğini düşünecek olur isek ülkemizde aşçı ihtiyacının ne kadar fazla olduğu da görülecektir.

Bu doğrultuda aşçıların ne kadar kazandığı başta aşçı olmayı düşünenler olmak üzere çok sayıda insan tarafından aşçı maaşları 2018 yılında ne kadar oldu şeklinde merak edilmektedir.

Aşçı maaşları tamamen kişiye göre değişmektedir. Dolayısıyla aşçıların ne kadar kazandığı konusunda net bir yorum yapmak mümkün olmamaktadır. Yetenekli aşçılar diğer mesleklerine oranla oldukça fazla kazanmaktadır.

Kimler yetenekli aşçılar sınıfına girmektedir?

Büyük restaurantlarda ve otellerde çalışan aşçılar, kendi yerini işleterek ün kazanan şefler, büyük usta aşçıların yanında yetişen ve yetişmeye devam eden kişilere yetenekli aşçılar denilebilir.

Ayrıca son zamanlarda sosyal medyada fenomen olan Nus-ret restoranın sahibi Nusret Gökçe ve Gürkan Şef gibi aşçılar da aşçılık konusunda insanların dikkatini çekmektedir.

Kamuda çalışan ve büyük kitlelere yemekler pişiren aşçılar genellikle 2.500 TL ile 4.000 TL aralığında bir maaş almaktadır. Bunun ile birlikte özel sektörde çalışan aşçılar ise yeteneklerine bağlı olarak 2.000 TL ile 15.000 TL aralığında maaş almaktadır.

2 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz / Soru Sor
  1. pekiya pastahane açarsam oradaki aşçının maaşı ne kadar olacak?

  2. Çalışma koşuluna göre mekana göre isme göre değişir. Ama Pastahane şefiyse min 2200 max 3500

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantılar

Bilgi

İnteraktif maaş portalı sitemizde 2018 yılında geçerli olan güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maaşlar ile ilgili düzeltmeleriniz için maaş düzeltme formunu kullanabilirsiniz.